Osrednji dogodek nacionalnega dneva branja 2026

Osrednji dogodek nacionalnega dneva branja 2026

Vabimo vas na osrednji dogodek ob prvem nacionalnem dnevu branja, ki bo v četrtek, 5. marca 2026, ob 11. uri, v mariborskem Sodnem stolpu (Pristan 8, Maribor).

Slavnostni govornik bo državni sekretar na ministrstvu za kulturo mag. Marko Rusjan. Na odru se mu bodo pridružili še dr. Sabina Fras Popović, predsednica Bralnega društva Slovenije, Žiga Valetič, skrbnik dediščine dr. Mance Košir, in dr. Miha Kovač, ki bo predstavil Manifest za branje v 21. stoletju. Učenci Osnovne šole Janka Glazerja Ruše in dijaki Druge gimnazije Maribor bodo razmišljali o pomenu branja.

Tega dne se bodo po vsej Sloveniji zvrstili številni dogodki: promocijski, informativni, strokovni in znanstveni. Sodelovali bodo knjižnice, šole, založbe, bralni klubi ter druge kulturne in izobraževalne ustanove. Zbirajo se na posebni spletni strani.

Vabimo vas, da se tudi sami pridružite nacionalnemu prazniku branja. Skupaj ustvarimo nove prostore in nove priložnosti zanj. Sami ali v dvoje, v razredu ali parku, knjižnici ali doma.

Skip to content